• ספרים לאוהבי ספרים

חדשות

עצור
ספפו / מישהי, אני אומרת, תזכור אותנו - ערך ותירגם שמעון בוזגלו
הספר ספפו חזר למלאי, לכל הפרטים על הספר לחצו כאן
קנטאורים / זוזנה גינצ'נקה
ספר חדש של המושררת הפולניה זוזנה גינצ'נקה בתרגום צביקה שטרנפלד
רכישת ספרים באתר
לפרטים בנוגע לאופן רכישת הספרים באתר לחץ על הכותרת
ספרים במבצע
לרשימת הספרים המוצעים בהנחה מיוחדת לחץ על הכותרת

הללי נפשי - 49 קלפים עם מדריך עבודה

איל בר-כוכבא אמה שם-בה אילון
120 ש"ח
קופסא זו מכילה 49 קלפים, ובהם פסוקי תהילים מאויירים ומתורגמים לאנגלית וכן מדריך קצר לעבודה פנימית באמצעות הקלפים. כוחם של הקלפים שאוב מספר התהילים.
השימוש בהם נועד להאיר מצבים אנושיים באור חדש, להעניק השראה או לעורר לתפילה.
יחד עם הקלפים הללו יצא לאור גם הספר "הללי נפשי" המכיל פירושים מפורטים והעמקה נוספת.
 פסוקים מפורשים ומאויירים מספר תהילים

לאורך הדורות הלכה והתקבעה התפישה כי לאמירת פרקי תהלים מעלה סגולית מיוחדת מאוד. ספר זה נוגע בסגולתם המיוחדת של מספר פסוקים ממזמורי התהילים. הקוראים בספר ימצאו בו פירושים חדשים, לפעמים נועזים מאוד, לפסוקים שנבחרו. פירושים אלה מראים עד כמה עמוקים הם הפסוקים, עד כמה הם מיטיבים להכיר ולתאר את המתחולל בפנימיות נפשו של האדם, ועד כמה הם רלוונטיים לחיינו כיום, אלפי שנים לאחר שנכתבו.

בספר שלושה סוגי פירוש לכל אחד מהפסוקים: פרשנות מילולית, פרשנות חזותית והצעה להתבוננות פנימית. הספר חובר מתוך אהבה גדולה למזמורי תהלים, ומתוך אמונה שבכוחם של הפסוקים לעזור לכל אדם, להתפתח ולגדול, תוך מציאת דרכו הייחודית בעולם.  כל פסוק מאיר את הנפש בפרט ואת החיים בכלל מנקודה אחרת, אך בראייה כוללת כל הפסוקים מכוונים אל מקום אחד: הם פונים אל הנפש בִּשְׂפתהּ ומזמינים אותה להלל. 


לאשה - 16/03/2009 מאת: אסי פרידמן


הטארוט היהודי

עבור שומרי תורה ומצוות קלפי טארוט הם איסור חמור, אבל מה דין קלפי "הללי נפשי" שעליהם פסוקים מתהילים, ו"פתיחה" בהם אמורה להוביל להתבוננות עצמית?

יואב פרידמן  23/03/2009 ידיעות אחרונות

 

 

נמצאים בצומת דרכים בעבודה? יש לכם איזו תחושה לא ברורה שאתם רוצים לפענח? רגע של משבר או מחלה חלילה? אחרי הקואוצ'ינג היהודי, מגיעה כעת האופציה הרוחנית-מיסטית - קלפי "הללי נפשי" שעליהם ציורים ופסוקים מתהילים. הקלפים נועדו ל"פתיחה" ומכוונים לעבודה עצמית, שממנה עשויות לצמוח התשובות.

 מי שיצרה את הקלפים היא אמה שם-בה אילון, שעוסקת בתמיכה רוחנית לאנשים שמתמודדים עם מחלות סופניות ומשוחחת איתם על משמעות החיים, הימצאותו של אלוהים ושאלות נוספות שעולות. "הקלפים הם בשום אופן לא ניבוי עתידות", היא מבהירה. "הכוונה היא לשאול את עצמך שאלה, ואז לפי הקלף שיצא להתכוונן לאיזשהו מבט פנימי על רגש מסוים, התנהלות או מחשבה - ולהחליט מתוך עצמך מה כן לעשות ומה לא".

אילון מספרת שעמלה במשך חמש שנים על הקלפים, יחד עם החברותא שלה ללימודים, אייל בר כוכבא. "נכנסו לעומקם של המילים", היא אומרת. "לכל פסוק הענקנו פרשנות מילולית, פרשנות חזותית והצעה להתבוננות פנימית. הסתכלנו על כל מילה, וגילינו בה עוד פנים - ורצינו באמצעותם להכיר את עצמנו טוב יותר. לבדוק איך המילים הללו נוגעות בממד החוויתי".

למי שרוצה להתנסות בקלפים היא ממליצה להתחיל עם פתיחה של קלף אחד, ולא לנסות פתיחות מורכבות יותר של שניים או שלושה קלפים בבת אחת.

זה נשמע מאוד דומה לטארוט, אין כאן "עבודה זרה"?

"ממש לא. אנחנו מאוד נזהרים מכך. בסופו של דבר הכל תלוי באיך משתמשים בקלפים. הרעיון הוא שמדובר בפסוקים קדושים של תהילים וכל אדם מוזמן לשהות עם פסוק כזה או אחר לעומקו. אפשר למשל פתוח קלף אחד להשראה מדי בוקר, שיקרין על היום. למשל אם יצא 'שיוותי ה' לנגדי תמיד', באותו יום האדם צריך לזכור מה זה שיוותי ומה המשמעות. אם מישהו פותח קלף בצומת בחיים זה יכול לכוון אותו להתכנסות כזו אחרת, שמשם אולי יבין מה עליו לעשות. אנו מאוד מעודדת שלא לפרש את הקלפים באופן פשטני, הם לא נותנים תשובות ישירות ולא מכוונים ל'כן או לא'". 

 ובכל זאת, באקראיות הזו יש אולי צד מיסטי מדי עבור היהדות

 "לא חייבים לפתוח קלפים הפוכים, באקראי. אפשר גם לבחור מתוך קלפים פתוחי - את הקלף שהלב נמשך אליו. לפעמים זה יכול אפילו רק לחדד את השאלה שנשאלה".

"נעצרת על פסוק במשך חודשים"

אילון אומרת כי שוחחה עם כמה רבנים בעניין הקלפים וחלקם אפילו ברכו על כך. אחרים, כך היא מספרת, שאלו שאלות ורצו לברר האם ציורים מגשמים את הפסוק (הם לא). לדבריה, מהתגובות שקיבלה הבינה שאין בעיה להשתמש בקלפים בצורה שהיא ובר-כוכבא מציעים.

 אל חפיסת הקלפים מתלווה חוברת שבה הסבר קצר מאוד על כל פסוק, המכוון את הפותח. פרט לכך, ניתן לרכוש גם ספר שמרחיב מאוד את ההצעות הפרשניות לפסוקים שנבחרו. בסך הכל מדובר בעשרות פסוקים מתוך כ-2,000 שבספר תהילים.   

 אילון, שפגשה במסגרת עבודת באנשים רבים שקוראים תהילים, אומרת כי בסך הכל היא מבקשת להציע סוג אחר של התבוננות בפסוקים - לא לקרוא אותם כמעין ריצה למרחקים ארוכים, אלא להתעכב עליהם ולנסות לקשר אותם באופן משמעותי לחיים. "למעשה הכל התחיל כשגיליתי שאני קוראת תהילים קצת אחרת. לפעמים הייתי נעצרת על פסוק אחד במשך שעות, ימים או חודשים ובוחנת איך הוא מתקשר לשפה הפנימית שלי. כשאני עושה זאת, נולדות לי תובנות, פרשנויות ותחושות חדשות".

 הספר והקלפים "הללי נפשי" בהוצאת "אבן חשן"

 


ספרים ביבליופילים
ספרים במבצע

ברוכים הבאים לאתר המחודש שלנו!

מקווים שתיהנו מהגלישה ומעגלת הקניות החדשה.
לפרטים בנוגע לאופן רכישת הספרים באתר לחץ כאן 

עבור לתוכן העמוד