• אבן חושן

טור אהבה

טור אהבה" נדפס אופסט
בגוֹפן "פרנק־ריהל"
על נייר 90
גרם

 

ספרה הרביעי של חני גרפי הוא רומן מתח מיסטי מטלטל ומרתק. חייה המשמימים ונטולי הרגש של צורפת היודאיקה, נוגה הראל מאותגרים ע"י הצעה מפתיעה שאין היא יכולה לסרב לה: איש מסתורי בעל חזון, יהודי  אמריקאי בעל הון, יוזם תחרות בין צורפים לבניית מנורת שבעת הקנים שתהיה נאמנה בכל פרט למנורת בית המקדש המקורית.

שניים מגיעים לגמר, היא ורב אמן המתמחה ביציקות זהב. ועדת הרבנים תומכת דווקא בה, מתוך אמונה כי מי שנועד לבנות את המנורה צריך לטפס בסולם הדרגות הרוחניות מהשלב הנמוך ביותר אל דרגת השמיים. במאמציה של נוגה לגלות כיצד נראתה המנורה היא יוצרת קשר עמוק ורב משמעי עם הרב חנוך, גדול הפוסקים בהלכות המקדש, שמנחה אותה בתהליך העבודה. בזכות הקשר שנרקם ביניהם היא מצליחה להגיע לגמר, אך אינה יודעת כי מאחורי הקלעים רוחשים כוחות גדולים ממנה, אורבים ומחכים.
"טור אהבה" הוא סיפור מופלא המשלב רוחניות עמוקה בעלילה מותחת במיוחד, המאירה את הנקודה הרגישה ואולי המהותית ביותר של החברה הישראלית – הפער הכואב שבין החזון לבין מימושו.


"טור אהבה" הרומן החדש של חני גרפי הוא סיפור מופלא שהתחיל בחלום. רומן  מתח סוחף  ששם את רוח האדם במרכז  ומלמד משהו על  אהבה.

חייה המשמימים של צורפת היודאיקה נוגה הראל, מאותגרים בפתאומיות על ידי הצעה מפתה שאין היא יכולה לסרב לה: איש מסתורי בעל חזון והון, יוזם תחרות לבניית מנורת שבעת הקנים שתהיה נאמנה בכל פרט למנורת בית המקדש המקורית.

מי שנועד לבנות את המנורה ,"צריך שיעבור שינוי פנימי, שיטפס בסולם דרגות הרוחניות, משלב נחות ביותר לדרגת שמים."

במאמציה לגלות כיצד נראתה המנורה, זו ש"אין לנו מסורת חיה של צורתה. סך הכול זהו כלי נדיר שלא נעשה בו שימוש אלפיים שנה", יוצרת הראל קשר עמוק עם המדריך  שלה במשימה,  הרב חנוך - גדול הפוסקים בהלכות המקדש. בזכות הקשר ההולך ונרקם ביניהם, היא  מצליחה להגיע לגמר, אך  אינה יודעת, כי מאחורי הקלעים רוחשים כוחות גדולים ממנה, אורבים ומחכים.

סיפור המסע האישי והמותח של נוגה הראל  בחיפוש אחר האור, מציף את הנקודה הרגישה ואולי  המהותית ביותר של החברה הישראלית - הפער הכואב שבין החלום  לבין מימושו.

 

 חני גרפי - פסיכולוגית חינוכית מומחית ,עוסקת בטיפול בילדים הסובלים מקשיים חברתיים.  ספריה הקודמים: "ערפילי טוהר", "פרי בטן", "ואיש לא ידעה" ראו אור בספרית פועלים ובידיעות-ספרים.


 

 


 

אטמוספרה דצמבר 2011

 

 


 

 

 


 


 נוריתהה | 29.4.2012
ליאת ספארק סמלסון

בשורה האחרונה: סיפור מופלא על יכולת הצמיחה וההתאוששות של האדם פיזית ורוחנית.

כשקראתי את הכריכה האחורית של הספר "טור אהבה" של הסופרת חני גרפי התעורר בי רצון עז לקרוא ת הספר אולם שמתי אותו על המדף וחיכיתי להזדמנות הנכונה לקרוא אותו, יום בו יהיה לי את מלוא הזמן והיכולת להקדיש את מלוא תשומת לבי לספר.

מוזר אילו הקשרים עושה מוח האדם, אבל כשהגיע יום העצמאות ידעתי שזה היום המושלם עבורי להניח את הכל ולקרוא את הספר.

הספר מספר את סיפורה של נוגה, אישה צעירה הכלואה בתוך עצמה, שכל חייה עד כה מכוונים להשרדות בלבד, השרדות כילדה קטנה, נערה, וכאישה נשואה וכל אהבתה מועברת ומושקעת בעבודותיה וביצירותיה כצורפת יודאיקה.

יום אחד פונים אליה מעמותה ומבקשים ממנה לתכנן ולאחר מכן לצרוף עבורם את מנורת הזהב של בית המקדש, אבל את המנורה האמיתית שלא כתוב עליה בכל מקום ואיש אינו יודע איך נראתה ושמטרתה אחת היא להביא שלום לעם היהודי.

התהליך האישי הפיזי והרוחני שעוברת נוגה בחיפושיה ובחקירותיה בכל העולמות שסביבה (עולמה הפיזי, עולמה הנפשי, עולמה הרוחני אמונותיה ותפיסותיה) יוצרים את סיפור המתח המרתק הזה,

הספר מומלץ מאוד לקריאה כי התהליך האישי המדהים שעוברת נוגה הוא סמל ליכולת האדם לנצח אפילו את עצמו ולהחלץ מכל רע.


  הארץ, ספרים חדשים | 27.9.11

* טור אהבה - חני גרפי. צורפת יודיאיקה נכנסת לתחרות שמטרתה שיחזור מנורת שבעת הקנים מבית המקדש ויוצרת קשר עם רב גדול שמנחה אותה. היא מצליחה להגיע לגמר, אך כוחות גדולים מאחורי הקלעים מתנכלים לה. הוצאת אבן חושן, 285 עמ', 84 שקלים.


בקצרה

עלית קרפ | 22.2.12, הארץ, ספרים

 

נוגה הראל, צורפת יודאיקה בת 36, בת לניצולי שואה, חיה חיי עקרות רגשית וגופנית עם בעלה רפאל. כשהיא מקבלת הזמנה מקבוצת רבנים שבראשם איש חזון וממון ליצור את מנורת בית המקדש, היא נפגשת איתם, ומתברר, שהם שוקלים את מועמדותה לביצוע המשימה דווקא משום עקרותה הרגשית, בורותה והניתוק שלה מהעולם. הבחירה הזאת הקסימה אותי: הרעיון שהגיבורה צריכה לעבור מסע גופני ונפשי שישפר אותה בדרך לגילוי הוא רעיון עתיק יומין כימי סיפורי המסעות עצמם. נוגה נפגשת עם הרב חנוך, חוקרת את צורתה של המנורה, מתוודעת לסמלים קבליים ושוקלת נסיעה לוותיקן כדי לגלות במרתפיו את המנורה המקורית (שהותכה כנראה כדי לשלם את חובות האימפריה הרומית בשקיעתה). המסע הזה פותח בה אפיקי רגש חדשים וחבל שהמחברת לא מיצתה את הערוץ הזה, שנראה לי רב אפשרויות פסיכולוגיות ואחרות. במקום זאת, הופכת העלילה לעלילת מתח שבה מנסים אנשי תנועת "אתחלתא דגאולה" למנוע את יצירת המנורה, ואנשי כוחות הביטחון מתערבים גם הם. זה מפנה מצער, שלא מאפשר לספר להגיע למיצוי שלם, וחבל.

לקריאה באתר הארץ לחץ כאן

 

מחיר קטלוגי: 84.00 ש"ח
המחיר שלנו: 67.00 ש"ח
החיסכון שלך: 20%
עבור לתוכן העמוד