• אבן חושן

היסטוריה בענף הספרים: לראשונה משתתף אמן כריכת ספרים ישראלי בתערוכה המהווה ה'אוסקר' של תחום כריכת הספרים.

 

היסטוריה בענף הספרים: לראשונה משתתף אמן כריכת ספרים ישראלי בתערוכה המהווה ה'אוסקר' של תחום כריכת הספרים.

אזנה לראיון

הצלחה ישראלית בתחום לא מוכר, אמן כריכת ספרים ישראלי מציג את עבודותיו בתערוכה המוגדרת כאוסקר של תחום הכריכה. מסתבר שאנחנו עם הספר לא רק בתוכן. גם בכריכה.

האמן עידו אגסי, כורך ספרים בעבודות יד הוא מהמעטים בעולם ובארץ שעוסקים בתחום. "לפרנסתי אני כורך כאן ספרים והזמן שאני מחכה לו בעיקר הוא כריכה אמנותית שבה עושים יותר מכריכת עור והטבעת זהב", הוא מספר ביומן ערוץ 7.

בתחרות האחרונה, שכאמור נחשבת לצמרת פסגת מאווייו של כל כורך ספרים, הוצב נושא המים כנושא לכריכות אמנותיות. 500 אמנים ברחבי העולם קיבלו עותק של ספר שאותו כרכו באופן ייחודי. אחד מאותם המציגים הא אגסי, הישראלי הראשון שמשתתף בתערוכה הזו שנפתחה באוקספורד ותנדודו ברחבי העולם.

"אני כישראלי האינטרפרטציה שלי הייתה החוסר במים והכריכה הייחודית שלי הייתה שיפועים בצורת ערוגות שבשדה ולאורכם עוברות טפטפות וכל הכריכה הא מערכת השקייה" מספר אגסי על הכריכה שזכתה לתשומת לב והתפעלות רבה.

"לא הייתי בטוח שניתן יהיה להשתמש בזה, אבל הופתעתי. אפשר להניח את הספר על השולחן ואפשר להחזיק ביד ולדפדף", ובנוסף לכל אלה, כפי שניתן לנחש מחירם של הספרים הכרוכים בכריכה ייחודית שכזו מאמיר לגבהים שכדבריו רק הם מצדיקים פרידה שלו מיצירה ייחודית ויחידאית שביצע.


עם הספר: גם בתחום הכריכה ערוץ 7 – 13/07/2209 (שמעון כהן)

לצפייה בכתבה לחץ כאן

עבור לתוכן העמוד